Modyfikacje motocykli na kategorię A2

Modyfikacje motocykli na kategorię A2

W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących szkolenia i egzaminowania kierowców na kategorię A2 prawa jazdy przygotowaliśmy ofertę ograniczenia mocy motocykli do 35kW dla motocyklistów, którzy posiadają prawo jazdy tej kategorii. Nasza oferta skierowana jest także do właściciel ośrodków szkolenia kierowców.

 

Motocykliści posiadający prawo jazdy katergorii A2 najczęsciej wybierają jeden z niżej wymienionych modeli motocykli:

Suzuki Gladius 650 (Suzuki SVF 650)

Yamaha XJ6

Kawasaki ER6

Honda CB500

Honda CBF600

Suzuki SV650

Motocykle te spełniają wymogi opisane w ustawie o kierujących.

 

Co obejmuje nasza oferta:

– elektroniczną lub mechaniczną modyfikację motocykla o charakterze permanentnym ograniczającą moc do właściwego poziomu (w zależności od pozostałych parametrów motocykla między 25 a 35 kW). Dokonanie modyfikacji potwierdzamy fakturą VAT.

– pomiar mocy maksymalnej motocykla po modyfikacji na hamowni podwoziowej i przekazanie właścicielowi motocykla wyników pomiaru.

– zaświadczenie o przeprowadzonej modyfikacji.

Dzięki temu właściciel motocykla będzie mógł udać się do diagnosty na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów i uzyskać niezbędne dokumenty, które pozwolą w dalszej kolejności dokonać stosownych zmian w dowodzie rejestracyjnym. Po dokonaniu zmian w Wydziale Komunikacji motocykl będzie mógł być używany przez posiadaczy prawa jazdy kategorii A2 oraz będzie mógł być wykorzystywany do szkoleń.

Zakres usługi obejmuje wykonanie modyfikacji oraz pomiar mocy motocykla na hamowni podwoziowej (wraz z dokumentami: faktura VAT za usługę, wydruk wykresu z hamowni, zaświadczenie o dokonanej modyfikacji).

UWAGA: każda modyfikacja motocykla może być opcjonalnie potwierdzona opinią Certyfikowanego Rzeczoznawcy PZMot co daje pełną gwarancję zgodności wykonanej przez nas usługi!

Właścicieli OSK oraz motocyklistów zainteresowanych blokadą mocy prosimy o kontakt pod numerem 796 14 16 24 lub mailowo na adres info@motokofeina.pl

UWAGA

Jakość wykonywanych przez nas usług potwierdza fakt, iż wszystkie motocykle, w których do tej pory wykonywaliśmy blokadę mocy pozytywnie przeszły badanie techniczne a następnie zostały przerejestrowane lub zarejestrowane z wpisaną w dowodzie rejestracyjnym mocą wynoszącą mniej niż 35kW.

Dla klientów, którzy chcą zminimalizować ilość formalności związanych ze zmianą parametrów motocykla oferujemy kompleksową usługę polegającą na ograniczeniu mocy motocykla oraz uzyskaniu stosownego zaświadczenia diagnosty z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. W ramach usługi klient otrzymuje komplet dokumentów.

W tym wariancie usługa obejmuje:

  • wykonanie ograniczenia mocy silnika motocykla do wartości wymaganych dla kategorii A2
  • transport motocykla do OSKP w celu przeprowadzenia badania technicznego pojazdu po modyfikacji
  • badanie techniczne motocykla w celu uzyskania stosownego zaświadczenia

​czyli komplet dokumentów umożliwiający zarejestrowanie/przerejestrowanie motocykla w wydziale komunikacji.

Wybierając usługę w tym wariancie klient ponosi wyższe koszty ale uzyskuje komplet dokumentów niezbędnych do przerejestrowania/zarejestrowania motocykla.

 

Poniżej prezentujemy przykładowy wykres mocy motocykla po modyfikacji.