Quickshifter IRC czyli jak poznać podróbkę

Quickshifter IRC czyli jak poznać podróbkę

 

Od kilku lat firma IRC ma w swojej ofercie quickshiftery*. Na początku firma oferowała czujniki produkowane przez firmę Cordona. Po jakimś czasie w firmie IRC powstał pomysł skopiowania koncepcji quickshiftera wypracowanego przez lata doświadczeń Cordony. W ten sposób powstał quickshifter IRC.

 

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć na których prezentujemy podstawowe elementy zestawów quickshiftera Cordona oraz IRC.

 

107_9901

Zdjęcie prezentuje różnice w jakości wykonania zarówno samego czujnika jak i kontrolera.

 

107_9899

To zdjęcie pokazuje, że stal użyta do wykonania czujnika nie jest wysokiej jakości. Czujnik był używany przez kilka weekendów wyścigowych co wystarczyło do jego zgięcia….

 

107_9903

Elektronika sterująca – tu widać ogromną różnicę. Wysokowydajny procesor zastosowany w sterowniku Cordona wraz z ultraszybkimi tranzystorami zamknięte są w obudowie 3x większej niż kontroler IRC.

 

107_9905

Wiązka przyłączeniowa: Cordona wykorzystuje profesjonalny, wielopinowy konektor umożliwiający indywidualne sterowanie każdą fajkoceką osobno (technologia Smoothshift). Quickshifter IRC ma 3-pinowy konektor a więc rozłącza i załącza wszystkie fajkocewki jednocześnie (mimo, że w IRC twierdzą że zaimplementowali Smoothshift).

Warto też zwrócić uwagę na izolację wiązki – w przypadku IRC jest to zwykła koszulka twardniejąca z czasem. Cordona używa najwyższej jakości siatki ochronnej.

 

Diabeł tkwi w szczegółach, prawda?

 

* – O quickshifterach możesz poczytać tu: http://mkft.webd.pl/motokofeinapl/co-daje-quickshifter-motocyklowy/ i tu: http://4motoracing.pl/quickshiftery-motocyklowe/