Rapid Bike Easy Rapid Bike Evo Rapid Bike Racing moduły tuningowe quickshifter blipper downshifter

Rapid Bike – najlepsze moduły tuningowe do motocykli różnych marek

Co to jest Rapid Bike?

RAPID BIKE to rodzina najbardziej zaawansowanych na rynku modułów tuningowych do motocykli.

Jakie moduły Rapid Bike są dostępne?

Aktualnie w skład oferty wchodzą 3 modele modułów:

Rapid Bike EASY

mikroprocesorowy modulator sondy lambda

Tuning jeszcze nigdy nie był tak prosty! Prawdziwe „Plug & Play”!

Rapid Bike Easy to zaawansowany, mikroprocesorowy modulator sygnału sondy lambda, który – uwzględniając opcjonalnie  także temperaturę powietrza – modyfikuje skład mieszanki paliwowo-powietrznej w celu uzyskania optymalnych parametrów pracy silnika twojego motocykla lub skutera. Dzięki dwóm przełącznikom możliwe jest dostosowanie modułu do danego typu pojazdu oraz preferencji użytkownika.

Moduł wyposażony jest w diodę LED, która na bieżąco informuje o jego statusie i działaniu. Poniższy obrazek ilustruje działanie modułu Rapid Bike Easy: linia niebieska to skład mieszanki przy fabrycznych ustawieniach silnika zaś linia czerwona to ten sam parametr ale z włączonym modułem Rapid Bike Easy. Jak widać dzięki modułowi silnik pracuje na mieszance o składzie znacznie bardziej zbliżonym do optymalnego (szara linia). Dzięki temu moment obrotowy silnika i jego moc ulegają znacznej poprawie w całym zakresie obrotów. Nastawy modułów Rapid Bike Easy zostały dla każdego motocykla opracowane na podwoziowej hamowni motocyklowej DynoBike! Poniższe wykresy ilustrują skuteczność działania modułów Rapid Bike Easy przy różnym stopniu otwarcia przepustnicy.

Instalacja modułu Rapid Bike Easy jest bardzo prosta: moduł dostarczany jest z predefiniowanymi nastawami. Wystarczy tylko sprawdzić, czy przełączniki modułu (tryb oraz zakres działania) ustawione są na zalecane przez producenta wartości a następnie wpiąć go w instalację w miejscu podłączenia sondy lambda przy pomocy dwóch wtyczek (pasujących do fabrycznych konektorów). Co ważne, konektory zastosowane w module Rapid Bike Easy spełniają wszystkie wymagania instalacji motocyklowych w zakresie wodoszczelności, zakłóceń elektromagnetycznych czy odporności na temperaturę i chemikalia.

Jak w każdym innym przypadku produktów Rapid także moduły Rapid Bike Easy są wymienne między różnymi motocyklami/skuterami w zakresie listy aplikacji danego modułu. Dzięki temu, zmieniając motocykl nie musisz kupować nowego modułu Rapid Bike Easy!
Rapid Bike Easy – Prawdziwe Plug & Play w tuningu motocykli!

Rapid Bike EVO

zaawansowany moduł tuningowy o bardzo szerokiej funkcjonalności

Moduł Rapid Bike EVO został opracowany we współpracy z wyścigowym zespołem LCR Honda MotoGP Team. Poleca go Randy de Puniet!

Pełna kontrola silnika

Rozwój technologii i doświadczenie zdobyte dzięki modułom Rapid Bike 1, 2 i 3 zaowocowały powstaniem Rapid Bike EVO. Ten innowacyjny moduł do tuningu nowoczesnych motocykli łączy w sobie wyjątkową skuteczność poprawy osiągów silnika z przyjaznością dla użytkownika dzięki unikatowej funkcji autoadaptacji: Rapid Bike EVO nie potrzebuje ani hamowni ani czujnika AFR by poprawić osiągi silnika – wszystkie niezbędne komponenty wbudowane są w ten moduł.

Kolejną bardzo ważną funkcją modułu Rapid Bike EVO jest możliwość przesunięcia punktu odcięcia obrotów nawet o 1.000 obrotów na minutę i całkowite wyłączenie ogranicznika prędkości.  Rapid Bike EVO umożliwia także przełączanie map wtrysku co oznacza, że możliwe jest posiadanie dwóch map (np. na drogę i tor lub na suchą i mokrą nawierzchnię) jednocześnie i przełączanie między nimi jednym ruchem dłoni. W motocyklach dwucylindrowych Rapid Bike EVO umożliwia opracowanie indywidualnej mapy wtrysku dla każdego cylindra osobno co zdecydowanie poprawia elastyczność jednostki napędowej szczególnie na niskich i średnich obrotach.

Dzięki oprogramowaniu Rapid Bike Master Light właściciel motocykla może sam opracować mapę wtrysku i parametry układu autoadaptacji aby spełniły jego indywidualne oczekiwania.

Rapid Bike EVO – Total injection control

Rapid Bike RACING

najbardziej rozbudowany moduł Rapid Bike przeznaczony dla wymagających motocyklistów, szczególnie jeżdżących po torze lub posiadających motocykle z mechanicznie zmodyfikowanymi silnikami

Rapid Bike RACING – ciesz się ściganiem!

Rapid Bike RACING, najbardziej zaawansowany i innowacyjny system tuningu motocykli, to prawdziwy przełom technologiczny. Nowa platforma umożliwia pełną kontrolę nawet 8 sygnałów wejściowych dzięki mocy obliczeniowej dziesięciokrotnie większej w porównaniu do modułów Rapid Bike 3. Nowe funkcje, w porównaniu do modułów Rapid Bike EVO, zaimplementowane w modułach Rapid Bike RACING to między innymi dynamiczne zarządzanie zapłonem w celu uzyskania jak najlepszych parametrów silnika oraz kontrola hamowania silnikiem umożliwiająca wyeliminowanie drgań tylnego koła na hamowaniach i bezpieczne wejście w zakręt z maksymalną prędkością. Ponadto: Pit-lane RPM limiter: ograniczający prędkość maksymalną po wjeździe do alei serwisowej i  Multi-set switch, który jest nie tylko przełącznikiem map ale umożliwia także zmianę ustawień silnika w zakresie wtrysku, zapłonu, limiterów (np. obrotów maksymalnych), kontroli hamowania silnikiem a nawet funkcji  autoadaptacji.

Aktywne zarządzanie limiterem obrotów, tak ważne podczas wyścigów, przydatne jest także na drodze. Technologia ta zaimplementowana jest w modułach Rapid Bike EVO i Racing. Modyfikacja limitera działa według progresywnej skali  bazując na danych wejściowych w celu osiągnięcia optymalnej wartości mocy silnika również w rozszerzonym zakresie obrotów.  Opracowano także kilka dodatkowych funkcji mających na celu poprawę dynamiki motocykli poprzez wzbogacenie mieszanki paliwowo-powietrznej w czasie dynamicznego przyspieszania czy też modulację sygnału z sondy lambda.

Moduły Rapid Bike RACING i EVO mają możliwość usunięcia ograniczników prędkości – parametru kluczowego podczas wyścigów…

Rapid Bike RACING – wygrywanie jest celem…

Co zyskam kupując moduł Rapid Bike?

Kupując moduł Rapid Bike uzyskasz przede wszystkim większą radość z jazdy. Dzięki zoptymalizowanemu składowi mieszanki paliwowo-powietrznej silnik Twojego motocykla będzie pracował znacznie płynniej, będzie chętniej wkręcał się na obroty oraz będzie oferował zdecydowanie większy moment obrotowy i moc, szczególnie na niskich i średnich obrotach.

Co mogę stracić jeśli nie kupię modułu Rapid Bike?

Jeśli zmodyfikowałeś układ dolotowy i/lub wydechowy swojego motocykla a nie dostosowałeś do tych zmian składu mieszanki paliwowo-powietrznej to niemal pewne jest, że właśnie straciłeś istotną część momentu obrotowego na niskich i średnich obrotach. Często też pogorszeniu ulega moc maksymalna silnika. Właściciele motocykli bez modyfikacji również tracą wiele przyjemności z jazdy – seryjne zestrojenie silnika nigdy nie jest optymalne gdyż producent musi oddać klientowi pojazd bardzo uniwersalny…

Który moduł Rapid Bike powinienem wybrać?

To zależy czego oczekujesz i czego potrzebujesz.

Posiadacze motocykli o spokojnym charakterze i skuterów najczęściej wybierają moduł Rapid Bike EASY. Ma on wiele zalet – jest prosty w instalacji, ma bardzo atrakcyjną cenę i wykonuje swoje zadanie w 100 procentach.

Jeśli jednak oczekujesz, że mapa paliwowa Twojego motocykla będzie zestrojona w pełnym zakresie polecamy moduł Rapid Bike EVO – to zdecydowanie najbardziej popularny moduł w ofercie Rapid Bike. Posiada wiele funkcji dodatkowych i jest bardzo skuteczny w działaniu.

Dla motocyklistów wymagających, poszukujących pełni możliwości silnika swojego motocykla sugerujemy wybór modułu Rapid Bike RACING. Wachlarz możliwości oferowanych przez ten moduł jest bardzo szeroki i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wszystkie moduły Rapid Bike kupisz w sklepie Motokofeina.