Rapid Bike Easy w Yamaha YP250 Majesty oraz Honda FJS600 Silver Wing

Rapid Bike Easy w Yamaha YP250 Majesty oraz Honda FJS600 Silver Wing

Tuning silników w maksiskuterach jest dość mało popularny. Właściciele skuterów najczęściej skupiają się na wymianie wariatorów, układów wydechowych a czasami także filtrów powietrza.

Na szczęście sporą grupę maksiskuterów można poddać prostemu ale skutecznemu tuningowi elektronicznemu dzięki modułom Rapid Bike Easy.

Instalacja modułu Easy w Yamasze YP250 Majesty jest dość prosta, choć wymaga podłączenia dodatkowego przewodu do czujnika temperatury powietrza dolotowego. Na szczęście operacja ta nie jest skomplikowana a dzięki dodatkowemu sygnałowi Rapid Bike Easy może jeszcze lepiej regulować skład mieszanki paliwowo-powietrznej optymalizując parametry silnika.

Właściciel Majki, w której dokonaliśmy instalacji modułu Rapid Bike Easy stwierdził po kilku dniach, że zupełnie zniknęło opóźnienie w reakcji na gaz. Dzięki modułowi skuter przyspiesza natychmiast po odkręceniu gazu, bez zbędnej zwłoki. Jest to szczególnie przydatne w mieście oraz podczas wyprzedzania innych pojazdów. Warto podkreślić, że w skuterze nie stwierdzono zwiększonego zużycia paliwa. Opisywany skuter był zupełnie seryjny, bez żadnych modyfikacji.

Drugim ciekawym przykładem instalacji moduły Rapid Bike Easy jest Honda FJS600 Silver Wing. Tego skutera nie ma na oficjalnej liście aplikacji modułów Rapid Bike Easy ale używa on takiej samej sondy lambda jak jego następca, Honda SW600T, która na liście aplikacji występuje. W porozumieniu z klientem ustaliliśmy, że instalujemy moduł a w razie “W”, klient będzie mógł moduł zwrócić. Instalacja modułu okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę gdyż FJS ma przelotową końcówkę wydechu. W tym przypadku właściciel stwierdził, że skuter najlepiej jeździ na najbogatszym ustawieniu mieszanki dostępnym w module Rapid Bike Easy. Zmiany dokonał samodzielnie po kilku dniach testów różnych ustawień. W końcu Easy znaczy łatwo…

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć omawianej Hondy ze względy na bardzo ciekawe wyposażenie obejmujące nawet wycieraczkę przedniej szyby. Sprzęt nadaje się do naprawdę dalekiej turystyki, niezależnie od warunków pogodowych! Gratulacje dla właściciela za pomysłowość i wykonanie modyfikacji.

Honda FJS600 Silver Wing z modułem Rapid Bike Easy
Honda FJS600 Silver Wing z modułem Rapid Bike Easy
Honda FJS600 Silver Wing z modułem Rapid Bike Easy
Honda FJS600 Silver Wing z modułem Rapid Bike Easy